Hvordan oversette bibeltekster til praktisk handling? Vi starter en ny og litt annerledes bibelgruppe i samarbeid med Rælingen Normisjon.
Denne høsten ønsker vi i menighetene i Rælingen sammen med Rælingen Normisjon å prøve ut en ny og annerledes måte å lese Bibelen på.
Vi møtes for å lese en bibeltekst sammen i en gruppe. Vi ber og grunner over teksten hver for oss og i gruppa, deler tanker med hverandre, og forsøker å lage oss et praksiseksperiment. Eksperimentene er individuelle; hensikten er å hjelpe hverandre til å oversette bibelteksten til praksis her og nå.
Gruppen ledes av sogneprest Lasse Hallandvik.
Sted: Grini bedehus (Grinisvingen 31, Nordby).
Tid: 19:00-ca. 20:30.
Datoer, høsten 2026: 3. nov, 24. nov og 8. des.
Metoden kalles "Operatio Divina" og er utviklet av Etter Kristus. Den tar utgangspunkt i den gamle og mer kjente "Lectio Divina", men utvides med individuelle praksiseksperimenter.